Evde Bakım Hizmetleri

       

     Evde Sağlık Hizmetleri Birimimiz (ESH),  Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı’nın öğretim üyeleri, alanında yetkin hemşireleri ve teknik donanımı ile 2012 aralık ayı itibariyle faaliyete başlamıştır.
     Evde Sağlık Hizmetleri Birimimiz randevuya dayalı olarak yürütülmektedir. Birimimiz hafta içi 08:00-16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Randevu için 0216 625 45 50  ve 444 63 24 numaralı telefonlardan ulaşılabilmektedir. Başvurular kayıt altına alınarak en kısa zamanda hastanın ikametine gidilerek vaka yerinde değerlendirilir. Kişi veya aile bireylerine değerlendirme sonucu menfi veya müspet olup olmadığına bakılmaksızın en kısa sürede bilgi verilir.
      ESH Birimimiz yatağa bağımlı ve evde bakım gereksinimi olan hastalara;


-Muayene,

-Tetkik ve tahlil,

-Tıbbi bakım,

-Gerekli durumlarda konsültasyon,

-Malzeme ve ilaç kullanım raporu düzenlenmesi,

-Eğitim,

-Minimal invazif işlemler,

-Tıbbi cihaz temini, hizmetleri vermektedir.


     Hastaların ilk muayenesi gerekirse aile hekimi tarafından yapılmaktadır. Evde Sağlık Hizmeti verilen kişilerin mevcut durumları hariç yeni oluşan acil haller, Evde Sağlık Hizmetleri biriminin görev alanına girmez. Bu durumlarda 112 İl Ambulans Servisi ya da doğrudan sağlık kuruluşlarının acil servislerine başvuru esastır. Yatağa bağımlı olmayan herhangi bir sağlık kuruluşuna gidebilecek durumda olan hastalar ise Evde Bakım Hizmetlerinden yararlanamamaktadır.

  

                      Acil durumlarda lütfen  112  den yardım isteyiniz.

DİLEK VE ÖNERİLERİNİZ, BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR !
FORMA GİDİN
Tc Sağlık Bakanlığı Dumansız Hava Sahası Saglıkla Buluşma Noktası Sabim ALO 184 ALO 113 Ulakbim İlacım TMO Bimer ALO 150 ALO 191 E-Öğrenme E-Nabız E-Devlet Web Uygulamaları Bilgi Edinme ÇSGB Elektironik Belge Doğrulama Sistemi Evde Sağlık Yönetim Sistemi Giriş Evde Sağlık